Guardiola u përjashtua, shikoni çfarë thotë Klopp

Futboll 11 Prill 2018 13:31

Jurgen Klopp ka folur për incidentin e Pep Guardiolas, i cili u përjashtua në tribuna.

Gjyqtari i ndeshjes e dërgoi në tribuna Guardiolan, pas protestave që teknik spanjoll i bëri në fundin e pjesës së parë.

Por, sipas Klopp, ai nuk e kishte ditur se Pep nuk ishte aty. Gjermani e kishte kuptuar këtë vetëm në pjesën e dytë.

“Peter Krawietz (asistenti) erdhi dhe më tha: Rri i qetë, Pep është larguar tashmë”, zbuloi Klopp. /Insporti.com

-->