Haaland është shumë afër Man City, kjo video tregon gjithçka

Futboll 19 Prill 2022 21:48

Pas thashethemeve për një lëvizje të mundshme të Haaland në Manchester City, pamjet e norvegjezit në Etihad, ku Borussia luajti në play-off të Champions League sezonin e kaluar, u rishfaqën në Twitter.

Të hënën në mbrëmje u zbulua se Manchester City kishte rënë dakord për kushtet personale me përfaqësuesit e Haaland përpara një transferimi të verës. Marrëveshja do ta bëjë sulmuesin norvegjez lojtarin më të paguar në Premier League, duke i ofruar atij 500,000 £ në javë.


https://www.youtube.com/embed/B4WkK49jmEI?feature=oembed

Babai i sulmuesit 21-vjeçar Alf-Inge kaloi tre vjet te Manchester City dhe besohet se ka qenë i përfshirë në negociata. Haaland madje ka një foto foshnje me një fanellë klubi.

Në një video të vitit të kaluar, Haaland, duke dalë në fushën e Manchester Cityt, tha: “Sa bukur”.

Para asaj ndeshje, Josep Guardiola lavdëroi norvegjezin: “Të shënosh kaq shumë gola në moshën e tij nuk është e lehtë. Ai është 20 vjeç dhe shifrat flasin vetë. Kjo sepse ai mund të shënojë me këmbën e majtë, me të djathtën, në kundërsulme, dhe në kuadrat. Ai është një sulmues fantastik, të gjithë e dinë këtë”

-->