Hamiliton fiton “Grand Prixin e Bahrein”, garë e fortë me Verstappen

Formula 1 28 Mars 2021 19:19

Piloti i Mercedes, Lewis Hamilton mposhti Max Verstappen të Red Bull për fitoren në Grand Prix të Bahreinit, në një fund të jashtëzakonshëm, shkruan Insporti.com.

Verstappen në fakt mori epërsinë nga Hamilton me katër xhiro të mbetura, por Lewis Hamilton u rikthye në pozicionin e parë pas një betejë drithëruese gjatë xhirove te fundit.

Ishte një fund brutal i garës për Verstappen, i cili kishte marrë një pozicion dominues dhe dukej sikur do të fitonte në fund.

Por të dy pilotët vozitën shkëlqyeshëm, pasi Mercedes dhe Red Bull zhvilluan një betejë strategjike për epërsi, në një ndër garat më të forta në një kohë të gjatë.

Kjo ishte gara e parë e vitit 2021. /Insporti.com/

-->