Hamilton niset i pari në Grand Prix në Spanjë, Bottas i dyti

Formula 1 15 Gusht 2020 17:19

Skuadra e Mercedes në Formula 1 ka arritur t’i zë dy pozitat e para na garën kualifikuese për Grand Prix të Spanjës.

Lewis Hamilton doli të jetë më i shpejti, duke lënë prapa kolegun e tij Valtteri Bottas.

Kurse, në pozitën e tretë ishte shoferi i Red Bull-it, Max Vertappen.

Në top 10 pozitat e para u renditen edhe: Perez, Stroll, Albon, Sainz, Norris, Leclerc dhe Gasly.

-->