Harden në këmbim të Simmons, transferimi që mund të ndryshojë NBA

NBA 10 Shkurt 2022 21:41

Operacioni i madh që pritej në mbyllje afatit kalimtar së NBA ka ndodhur, pasi James Harden do të luajë për Sixers pas një shkëmbimi që dërgon Ben Simmons, Seth Curry, Andre Drummond dhe dy zgjedhje të draftit të raundit të parë te Nets.

Si pjesë e marrëveshjes, Paul Millsap gjithashtu arrin te Sixers.

Harden më në fund e arrin qëllimin e tij, që ishte të largohej nga Brooklyn, siç kishte kërkuar së fundmi.

Ai do të takohet në Philadelphia me Daryl Morey, menaxherin e përgjithshëm me të cilin ai tashmë luajti në Rockets dhe bëri që të gjithë të rrotulloheshin rreth tij.

‘La Barba’ gjithashtu i bashkohet Joel Embiid, i cili po luan në nivelin MVP, dhe me të cilin mund të bëjë një çift vdekjeprurës… nëse përshtaten.

Harden tani është 32 vjeç dhe ka mesatarisht 22.5 pikë, 8.0 kërcime dhe 10.2 asistime në 44 ndeshje me Nets këtë sezon.

-->