Hendboll/ Kosova fiton ndaj Turqisë

Sporte të tjera 12 Janar 2022 21:57

Kombëtarja e Kosovës në Hendboll ka zhvilluar sot ndeshjen e radhës ndaj Kombëtares së Turqisë.

Kështu, Kosova fitoi këtë ndeshje me rezultat 26:24.

Në pjesën e parë, ndeshja u mbyll me rezultat 13:13.

Kosovë-Turqi u zhvilluar në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Këtë javë Kosovë kishte dy ndeshjet e fundit kualifikuese për Botërorin 2023, sonte me Turqinë dhe të shtunën takohet me Belgjikën.

-->