Historia interesante e fansit të Liverpoolit që fitoi 24 mijë euro në karantinë

Futboll 14 Prill 2021 16:27

23 vjeçari nga Liverpooli, Lukas tashmë ka një rekord botëror, raporton Insporti.

Ai lujti mbi një mijë orë poker në rrjetin social Twitch për vetëm 100 ditë, duke e thyer rekordin me 13 prill.

“Familja ime ka qenë e jashtëzakonshme duke më ndihimuar me ushqim gjatë kësaj sfide si dhe duke blerë gjithçka çfarë më duhej. Nuk kisha asnjë ditë pushim dhe më duhej të bëja stërvitje në shtëpi për aktivitet fizik” – deklaroi ai.

Lukas përgjatë 100 ditëve të karantinës fitoi mbi 24 mijë euro në poker, duke fituar edhe kontrata sponzorizimi me marka të njohura si BBZ,  GGPoker dhe LADbible.
-->