Historia interesante e James Barrigan – punon si mbledhës mbeturinash, ndërsa sot luan kundër Tottenhamit në FA Cup

Futboll 10 Janar 2021 18:05

Skuadrat e ligave nacionale mezi presin ndeshjet e Kupës FA dhe sot (e diel) nga ora 17:00 të gjitha shikimet janë drejtuar në AFC Marine të nivelit të tetë, të cilët presin Tottenham Hotspur në raundin e tretë 1/32-të.

Çdo vit ka gjithmonë histori të çuditshme dhe të mrekullueshme të lojtarëve që luajnë në nivelet më të ulëta dhe në 2021 nuk është ndryshe.

Kësaj radhe fjalë është për historinë e mesfushorit të Marine, James Barrigan, i cili është një mbledhës mbeturinash gjatë javës dhe një futbollist në fundjavë.

22-vjeçari punon si një mbledhës i mbeturinave për shërbimet e rrugëve të Liverpoolit dhe rregullisht ecën 30 mijë hapa gjatë detyrave të tij të përditshme.

Sot, megjithatë, ish-lojtar i Wigan Athletic do të kërkojë të shkaktojë një shqetësim monumental dhe të largojë Jose Mourinho dhe Spurs jashtë garës.

“Unë mendoj se puna më ka ndihmuar të mbaj entuziazmin tim pasi më largon mendjen nga skuadra e futbollit, por përveç kësaj unë do të thosha që jam aq mirë i përgatitur mendërisht”, ka thënë fillimisht Barrigan për Liverpool Express.

“Është çmenduri kur mendon të luash kundër këtyre lojtarëve sepse i shikon ata javë për javë dhe pastaj gjëja tjetër që do të dalësh kundër tyre në të vërtetë!”.

Për balancimin e mbledhjes së koshave të mbeturinave dhe goditjen e një topi në fushë, ai shtoi: “Është shumë e lehtë të bëjë dy punë pasi fillimet e mia për punë janë shumë të hershme dhe trajnimi për Marine është në mbrëmje”.

“Mund të jetë e vështirë pasi është shumë sfiduese dhe e lodhshme, por motivimi im patjetër që duhet të jetë vajza ime 1 vjeçare pasi gjithçka që bëj është për të”, përfundoi mesfushori i Marine.

-->