Holanda – Portugalia, formacionet zyrtare të finales

Nations League 09 Qershor 2019 20:14

Portugalia dhe Holanda do luajnë për herë të parë finalen e madhe të Ligës së Kombeve.

Kombëtarja iberike vjen në këtë ndeshje pas triumfit 3-1 ndaj Zvicrës, me një paraqitje magjike nga Crstiano Ronaldo.

Ndërkohë, ‘Tulipanët’ eliminuan Anglinë pas kohës shtesë me po të njëjtin rezultat.

Fernando Santos këtë ndeshje ka vendosur të mos inkuadroj nga fillimi Joao Felix dhe Ruben Neves.

Më poshtë keni formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, teksa ndeshja starton nga ora 20:45.

Holanda

Portugalia

-->