Holandë – Norvegji, formacionet zyrtare

Futboll 16 Nëntor 2021 19:47

Kombëtarja e Holandës përballet sonte me Norvegjinë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për “Katar 2022”, shkruan Insporti.

“Tulipanët” ndodhetnnë vendin e parë në grupin G me 20 pikë, kurse Norvegjia është e treta me 18 pikë.

Kjo ndeshje është tejet e rëndësishme për të dyja kombëtaret që synojnë vetëm tre pikët dhe të kualifikohen tutje.

Formacionet startuese:

Formacioni i Holandës: Cillessen, De Ligt, Van Dijk, Blind, Dumfries, Klassen, De Jong, Wijnaldum, Danjuma, Depay, Berwijn

Formacioni i Norvegjisë: Nyland, Hanche-Olsen, Thorsby, Normann, Odegaard, Elyounoussi, Sorloth, Solbakken 

-->