I zvogëloi gjinjtë për të qenë tenistja më e suksesshme në botë, tani është martuar me një milioner

Sporte të tjera 17 Shtator 2021 13:05

Simona Halep, ish-tenistja e parë në botë, ka kurorëzuar lidhjen e saj dyvjeçare me milionerin Toni Juruc këtë javë me martesë.

Burri i saj është 42-vjeçar dhe zotëron disa kompani në vendlindjen e tij, shkruan FrontOnline.

Dasma u mbajtë në “Frateli”, aty ku çifti u takua për herë të parë.

Simona njoftoi për dasmën e saj në momentin kur u eliminua nga çerekfinalja e US Open, derisa mediat rumune raportojnë se asgjë nuk mungoi në festë.

Nga rruga, Simona është e njohur për faktin se në moshën 18-vjeçare ajo kishte zvogëluar gjinjtë, gjë që e pengoi në arritjen e rezultateve.

-->