Igli Tare dëshiron me çdo kusht Muriqin dhe Vojvodën te Lazio

Futboll 29 Maj 2020 22:51

Lazio raportohet se po planifikojnë një sulm gjith-kosovar për sulmuesin e Fenerbahce, Vedat Muriqi dhe mbrojtësin e Standard Liege, Mergim Vojvoda.

Sipas Gazzetta dello Sport, Lazio ka një interes të gjatë për Muriqin dhe po e konsiderojnë atë si një alternative për Luis Suarez të Real Zaragoza.

“Unë jam në klubin më të madh në Turqi, më kanë mbetur tre vjet nga kontrata ime dhe nuk dua të flas për tregun,” i tha ai kohët e fundit para shtypit turk, sipas gazetës.

“Jam i lumtur këtu, por varet nga klubi. Është gjithçka në duart e tyre. ”

26-vjeçari u bashkua vetëm në Fenerbahce verën e kaluar dhe kishte shënuar 13 gola të ligës në 25 ndeshje para bllokimit të koronavirusit.

Sidoqoftë, La Gazzetta paralajmëron se ai vlerësohet me 20 milion € dhe se Aquile përballet me një konkurrencë të fortë për nënshkrimin e tij.

Diku tjetër, botimi pretendon se drejtori sportiv Igli Tare mund të bëjë kërkesë për mbrojtësib Mergim Vojvoda nëse Adam Marusic bashkohet me Paris Saint-Germain.

Një vit më i ri se Muriqi, mbrojtësi i djathtë ka katër asistime në 30 ndeshje për Standard këtë sezon dhe ka një çmim të kërkuar prej 7 milion €.

-->