Incident me mbi 200km/h në rrethin e parë në Montreal

Formula 1 10 Qershor 2018 20:28

Në garën për Shpërblimin e Madh të Kanadasë në Formula 1, të gjithë shoferët kaluan në mënyrë të sigurt në kthesën e parë.

Mirëpo, në sektorin e dytë të shtegut ndodhi një incident ku përfshinë dy shoferë me mbi 200km/h dhe Pierre Gasly i Toro Rossos përjetoi çaste të tmerrshme meqë bolidi i tij ishte në ajër pas kontaktit me Lance Strollin e Williamsit dhe përplasjen për mur të betonit më pas.

Shikoni pamjet

-->