Incident tejet i rrezikshëm në Brazil/ Tifozët hodhën një thikë në drejtim të lojtarëve, ndeshja pezullohet

Futboll 23 Janar 2022 19:47

Në futbollin brazilian është regjistruar një incident i rrallë, pasi një thikë u hodhë nga tifozët në fushën e lojës në drejtim të lojtarëve në një ndeshje të grupmoshave U20.

Incidenti ndodhi në fazat përmbyllëse të gjysmëfinales së Copa Sao Paulo de Futebol Junior mes Sao Paulo dhe Palmeiras.

Sao Paulo ishte duke u humbur 1-0 në fund të ndeshjes kur disa tifozë vrapuan në fushë për t’u përballur me lojtarët e Palmeiras.

Disa lojtarë të Sao Paulos u detyruan të frenojnë përkrahësit e tyre, me një tifoz që arriti të arrijë te lojtarët e Palmeiras.


Gjyqtari u pa duke marrë një thikë të vogël të zezë, e cila ishte hedhur nga tribuna në zonën e penalltisë.

Ndeshja u pezullua për rreth gjashtë minuta përpara se të rifillonte, me Palmeiras që fitoi përfundimisht 1-0.

-->