“Intelektualët” thumbojnë keq rivalët para derbit

Futboll 14 Shkurt 2019 21:59

“Lufta” e fjalëve tashmë ka filluar, para derbit të zjarrtë të Anamoravës, mes Dritës dhe Gjilanit.

Tashmë është konfirmuar se përballja luhet të shtunën, me fillim nga ora 13:30, në stadiumin e qytetit në Gjilan, shkruan Insporti.

“Intelektualët” janë ata që kanë thumbuar të parët rivalët, duke e quajtur Gjilanin “klub pa histori”.

Image may contain: 3 people, crowd

“Kampioni kunder klubit pa histori!” shkruhet në njoftimin e “Intelektualëve”.

“E shtunë ora 13:30 , kampioni aktual i Kosovës , klubi i vetëm në qytet , Drita jonë luan për të mposhtur një ‘klub’ nga periferia e qytetit tonë.

“Pra, të shtunën djemtë tanë në fushë dhe ne në tribina i tregojmë të gjithëve nga i bie kryeqyteti i futbollit.” /Insporti.com/

-->