Inter duket se kanë gjetur zëvendësuesin e Contes

Futboll 27 Maj 2021 18:37

Orë të nxehta merkatoje në klubin e Interit, që vetëm tre ditë pasi mori zyrtarisht titullin kampion të 19 në histori, ndërpreu bashkëpunimin me trajnerin Conte dhe tani është vënë në kërkim të një tjetër emri për t’i besuar pankinën.

Mediat kanë lakuar emra të shumtë, por primar për zikaltrit vijon të mbetet Simone Inzaghi, i cili ka arritur një marrëveshje për të rinovuar me Lazion, me një pagë prej 2.5 milionë eurosh në sezon.

Lazio, senza Simone Inzaghi un salto nel buio

Burime pranë klubit zikaltër bëjnë me dije se Inzaghit i është ofruar një kontratë dy vjeçare me pagë 3.5 milionë euro në sezon dhe tani i mbetet trajnerit kryeqytetas që të vendosë nëse do të mbajë fjalën e dhënë ndaj presidentit Lotito, apo do të transferohet në Milano.

Vlen të theksohet se sot në zyrat zikaltër është parë sërish menaxheri i mbrojtësit Alessandro Bastoni dhe shumë shpejt mund të zyrtarizohet rinovimi i kontratës së këtij të fundit me Interin. Palët kanë arritur një marrëveshje që para dy muajsh dhe firma është një formalitet i shtyrë për t’u hedhur vetëm pas përfundimit të kampionatit.

-->