Interi kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

Futboll 08 Shkurt 2022 23:02

Skuadra e Interit është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

‘Zikaltërit’ e kanë eliminuar Romën, pasi e kanë mposhtur me rezultat 2-0 të martën mbrëma.

Në takimin e zhvilluar në stadiumin ‘Guiseppe Meazza’ në Milano, golat për vendasit i shënuan Edin Dzeko dhe Alexis Sanchez.

Pas kësaj fitoreje, Interi në gjysmëfinale do të takohet me fituesin e duelit mes Milanos dhe Lazios.

-->