Interi shfaqi lojë më të mirë, Liverpooli tregoi fuqinë duke shënuar dy gola

Futboll 16 Shkurt 2022 22:55

Liverpooli e ka fituar kryendeshjen e mbrëmjes në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur Interin në ndeshjen e parë në fazën e 1/8 së finales.

“Të Kuqtë” triumfuan me rezultat të pastër 0:2 në stadiumin “Giuseppe Meazza” në Milano.

Për golin e parë u desh të pritej minuta e 75-të e takimit kur braziliani, Roberto Firmino dërgoi topin në rrjetë me kokë, pas harkimit nga këndi nga Robertson.

Goditjen e dytë dhe të fundit Interit i dha ylli egjiptian Mohamed Salah kur realizoi tetë minuta më vonë.

Kësisoj, Liverpooli falë këtij rezultati do ta ketë shumë më të lehtë në ndeshjen e kthimit për ta siguruar biletën për në çerekfinale.

-->