Interi transferon yllin e Chelseat?

Futboll 13 Prill 2019 13:08

Mbrojtësi brazilian, Emerson Palmieri, nuk ka të ardhme në ish kampionin anglez, Chelsea.

Emerson ishte transferuar nga Roma në Chelsea por minutazha e vogël nën udhëheqjen e trajnerit italian, Maurrizio Sarri, ka bërë që ai të mendojë largimin nga “Stamford Brigde”.

Për shërbimet e tij është duke u interesuar klubi italian, Inter.

Calciomercato ka raportuar se drejtori i zikaltërve Bebe Morata e pëlqen shumë lojtarin dhe synon ta transferojë te Interi.

Neroazzurrët po duan huazimin e Emersonit për një edicion me mundësi blerje për 20 milionë euro.

24-vjeçari ka një kontratë të vlefshme me Chelsean deri në qershor të vitit 2022. /Insporti.com/

-->