Ish-bosi i F1 mbron Putin: Ai ka bërë atë që tha

Formula 1 01 Mars 2022 13:40

Miqësia mes ish-shefit të F1 Bernie Ecclestone dhe presidentit rus Vladimir Putin nuk është sekret.

Në çdo rast, ajo që është befasuese është se Bernie donte të fliste për Kremlinin në një kohë kaq të vështirë, në mes të pushtimit rus të Ukrainës.

Por po, ai e bëri. Në një prononcim për “Times Radio”, ai nuk hezitoi të mbronte Putinin për faktin se veprimet e tij kishin qenë besnike ndaj asaj që kishte paralajmëruar më parë, në vend që të kritikonte barbarinë e nisur nga miku i tij.

-->