Ish-futbollisti i Serie A: Më pëlqejnë armët, kam konsumuar edhe drogë

Futboll 30 Korrik 2018 15:04

Futbollistët kanë jetë jo të lehtë dhe nuk është siç duket në shikim të parë, madje ka edhe të tillë që kanë pasur shumë probleme. Natyrisht, që një pjesë e tyre ua kanë “bërë hyzmetin” vuajtjeve.

Quhet Rickardo Centurion dhe luan në Argjentinë. Ai ka arritur të depërtojë deri në Seria A ku ka qenë pjesë e Genoas. Argjentinasi ka habitur me deklaratën e tij për mediet vendase.

“Kam kaluar fëmijëri të vështirë, jam rritur pranë Avellaneda, ku sot nuk mund të kthehem. E gjitha kjo për shkak të zilisë. Kam humbur babanë në moshë të vogël. Ai punonte në një fabrikë fishekzjarresh dhe ajo shpërtheu. Unë isha vetëm 5 vjeç dhe nisa një jetë të re. Më pëlqejnë armët, por nuk kam kryer ndonjëherë krim”, ka thënë Senturio.

“Kam bërë foto edhe i armatosur. Me këtë jetë jam rritur. Nëse do të isha rritur me jahte atëherë do të kisha foto me jahte. Kam përdorur edhe marihuanë. Sot ka kontrolle anti-doping suprizë, por më parë ishte ndryshe”, shprehet futbollisti.

-->