Ish-lojtari i United: Nuk e dëshirojë rikthimin e Ronaldos në Manchester

Futboll 02 Qershor 2021 16:16

Ish-lojtari i Manchester United, Luke Chadwick ka thënë se nuk do të dëshironte që Cristiano Ronaldo të rikthehet në Old Trafford.

Edhe pse është 36-vjeçar, portugezi mbetet në mesin e top sulmuesve dhe lidhet me një rikthim te skuadra ku bëri emër.

Por, Chadwick ka thënë se nuk do të ishte në favor të United, nëse Ronaldo do të rikthehej aty.

“Unë mendoj se sigurisht që është një nënshkrim që do të qetësonte tifozët, dhe pas disa afateve të vështira të transferimeve, Cristiano Ronaldo që do të kthehej te Man United do t’i bënte të gjithë shumë të lumtur, jam i sigurt”, ka thënë ai.

“Duke parë opsionet atje, nëse Haaland ishte në dispozicion, dhe nëse do të ishte një rast i njërit ose tjetrit, atëherë unë mendoj se klubi do të duhej të shkonte për Haaland për shkak të moshës së tij dhe asaj që ai kishte përpara tij”.

“Por padyshim, për të rikthyer Cristiano Ronaldon në klub, një hajmali, dikush që mund të hynte dhe ju mund ta imagjinoni me llojin e qëndrimit të tij dhe atë që bën ai mund të arrijë diçka vërtet të veçantë”.

“Do të ishte një nënshkrim jashtëzakonisht emocionues, nëse do të ishte në dispozicion, por unë mendoj se mund të ketë mundësi më të mira atje, gjë që është një gjë e ashpër për të thënë kur po flet për një nga më të mirët që ka luajtur ndonjëherë”.

“Unë mendoj se në lidhje me moshën e tij dhe ku ai është në karrierën e tij, nëse do të kishte një mundësi për të marrë Haaland unë ndoshta do të kërkoja të shkoja pas kësaj më shumë sesa te Ronaldo”, ka shtuar më tej ish-lojtari i Djajve të Kuq.

-->