Ish-mbrojtësi i Kombëtares së Kroacisë u shit nga klubi i tij pasi bëri seks në fushë me një modele të “Playboy”

Futboll 24 Shtator 2021 22:17

Ish-mbrojtësi i Kroacisë Dino Drpic, u vendos së listën e transfereve nga klubi i tij Dinamo Zagreb pasi gruaja e tij e atëhershme pranoi se çifti kishte bërë marrëdhënie seksuale në rrethin e qendrës së fushës.

Drpic bëri një paraqitje për ekipin e tij kombëtar dhe filloi aventurën e tij me Zagrebin në vitin 2009.

Gruaja e tij në atë kohë, Nives Celsius, foli për një “TalkShow”, dhe tregoi përvojën e tyre.

Ajo zbuloi se çifti kishte shijuar pak kohë në terrenin “Stadion Maksimir” dhe tha: “Dino kishte rregulluar që njerëzit të ndiznin dritat e stadiumit për ne dhe ai më në fund përmbushi ëndrrën e tij për të bërë seks në mes të një fushe futbolli. Ishte çapkën “.

The Stadion Maksimir prior to Dinamo Zagreb vs Tottenham Hotspur in March. (Image Credit: PA)

Celsius është një ish -modele Playboy, ku tash punon si këngëtare dhe aktore në Kroaci.

Celsius and Drpic were married until 2014. (Image Credit: PA)

Pas “zbulimit” të gruas së tij, zyrtarët e klubit të Zagrebit, mbetën shumë zemëruar dhe morrën masa menjëherë.

Drpic u vendos në listën e transferimeve pas publikimit të intervistës dhe më pas iu bashkua klubit gjerman Karlsruher në huazim në janar të vitit 2009.

Marrëveshja u bë e përhershme verën e ardhshme dhe Drpic nuk luajti më kurrë për Dinamo Zagrebin.

Drpic in action against Arsenal. (Image Credit: PA)

Drpic kaloi karrierën e tij në Greqi, Ukrainë, Kroaci, para se të pensionohej në 2013.

Martesa e Celsius dhe Drpic zgjati nëntë vite(2005 – 2014).

Çifti kanë dy fëmijë së bashku.

40-vjeçari ishte një lojtar i dekoruar në Zagreb dhe arriti të fitojë pesë tituj të ligës dhe gjashtë kupa kroate në tetë vjet.

Ai bëri paraqitjen e tij të vetme për Kroacinë nën Slaven Bilic në 2007, në një miqësore kundër Sllovakisë.

-->