Ish-sportisti i njohur ndërron jetë tragjikisht pas një aksidenti me makinë

Motosport 14 Maj 2019 18:52

Ish-piloti i garave, Andrew Turnbull ka ndërruar jetë pas një aksidenti tragjik me makinë.

42-vjeçari po voziste makinën e tij të tipit “Jaguar” së bashku me 19-vjeçarin Ryan Byrne, i cili gjithashtu ndërroi jetë, kur u përplasën me një makinë të tipit “Mercedes”.

Image

 

Byrne dhe shoferi i “Mercedesi”-t mbetën të vdekur në vend, derisa Turnbull ndërroi jetë në spital një ditë pas aksidentit.

Image