Ish sulmuesi i Liverpool nënshkruan me klubin e ri

Futboll 14 Janar 2020 18:07

Hellas Verona ka transferuar ish sulmuesin e Liverpool, Fabio Borini në një marrëveshje gjashtë mujore nga AC Milan, transmeton Insporti.

Zyrtarizimi u jep fund spekulimeve mbi një rikthim në Premier Ligë, ku kishte luajtur më parë me fanellën e Chelsea dhe Liverpool. Ishte folur se Aston Villa dhe Crystal Palace ishin të interesuara për kartonin e sulmuesit 28 vjeqar.

Sulmuesi italian kishte 4 gola në 51 paraqitje në total me fanellën e Milan.

Image result for fabio borini liverpool

-->