Ish sulmuesi i Tottenham me huqjen e dekadës

Futboll 16 Prill 2021 15:20

Në kuadër të Ligës të Kampionëve Amerikano Latine, është zhvilluar ndeshja e raundit të 1/16 mes Monterrey dhe Pantuja.

Skuadra vendase shënoi fitore me rezultat 3-1 (të përgjithshëm 6-1) duke kaluar në çerekfinale, ku do të përballet kundër skuadrës nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Columbus Crew.

Tottenham Hotspur news: Vincent Janssen stripped of No.9 shirt as transfer  appears imminent

Pa marr parasysh rezultatit të thellë në këtë ndeshje, një rast i humbur nga ish sulmuesi i Tottenham, Vincent Janssen, morri të gjithë vëmendjen nga mediat botërore.

Ish sulmuesi i Tottenham, Az Alkmar dhe Fenerbarçe, humbi një rast të artë nga 2 metra largësi. /Insporti.com/

-->