Ish-ylli i NBA filmon veten mes pokerit dhe alkoolit – ESPN e shkarkon, por një faqe pornografike…

Basketboll 18 Prill 2021 10:07

Paul Pierce, ish-ylli i Boston Celtics, ditën e premte ishte pjesë e një feste të madhe. 43-vjeçari postoi në Instagram disa momente duke konsumuar alkol dhe duke luajtur poker me miqtë, të gjithë të rrethuar nga striptiste të bukura. Video bëri bujë, aq sa televizioni ESPN, aty ku ish-basketbollisti punonte si komentator, u detyrua ta pushonte nga puna.

ish-ylli i Celtics publikoi një video ku ai e mori me të qeshur “lajme të rëndësishme po vijnë”. Pastaj kur ndjekësit e pyetën nëse i vinte keq që humbi pozicionin e tij si komentator, ai u përgjigj në mënyrë lakonike: “Unë kurrë nuk humbas, fitoj edhe kur humbas”.

Çfarë i referohet? Ndoshta fakti që një sit për cam të rritur i ka bërë një ofertë Paul Pierce në orët e fundit: 250,000 dollarë për të pasur një shfaqje “të dritës së kuqe” në platformën e tyre. Paul Pierce luajti 19 sezone në NBA.

Ai konsiderohet si një nga lojtarët më të fortë të brezit të tij aq sa përfshirë në “Hall of Fame”. Nga basketbolli ai kishte gjithçka, madje edhe në aspektin ekonomik, është i përfshirë në 10 më të mirët e lojtarëve që kanë fituar më shumë në karrierën e tyre (rreth 182 milion dollarë të fituara në 19 vjet).

-->