Isha afër të vishja fanellën e Realit përpara Barcelonës!

Futboll 15 Prill 2019 20:38

Sergi Roberto ka zbuluar një fakt shumë interesant ku në momentin e fundit vendosi të jetë pjesë e Barcelonës përpara asaj të Real Madridit.

Roberto u tundua nga Real Madridi për të veshur të fanellën e Los Blancos kur ishte fëmijë.

Këtë e ka zbuluar futbollisti në programin televiziv të TV3.

Kjo nuk ishte e turra, ai zbuloi se babai i tij është tifoz i madrilenëve.

 

“Unë isha duke luajtur në te Nastic de Tarragona kur isha fëmijë. Madridi më kërkoi, por disa ditë më pas kontaktoi babanë tim përmes ekipit”.

“E gjithë familja ime është nga Barça, përveç meje dhe babait, i cili ishte nga Madridi. Por, tani është tifoz i katalunsave”, pohoi lojtari spanjoll.

 

Ndryshe, futbollisti deri më tani ka pasur 149 paraqitje dhe ka shënuar vetëm një gol në të gjitha garat./Insport