Ismajli shënoi autogol, kështu u vlerësua treshja shqiptare në ndeshjen ndaj Udinese

Futboll 16 Prill 2022 16:53

Skuadra e Empolit u mposht nga Udinese me rezultat 1-4, në takimin e javës së 33-të të Serie A, shkruan Insporti.

Në këtë takim i pafat ishte mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Ardian Ismajli, i cili në minutën e 6’të realizoi autogol. Ismajli nga SofaScore u vlerësua me notën 6.4

Pas një krosimi në zonë, Ismajli nuk u koordinua mirë në tentativën për të larguar topin dhe e dërgoi drejt e në rrjetën e portës së Vicarios, teksa zhgënjimi te mbrojtësi kuqezi ishte i dukshëm pas këtij momenti.

https://insajderi.org/ismajli-ia-bene-sefte-ne-serie-a-shenon-gol-por-ne-porten-e-vet/?fbclid=IwAR2Mx9cpZgTHXxaDgvBk_ZIMImQSQwYBcfadqQwQ8EuSi885FGzUxHN-IOI

Titullarë për Empolin ishtin edhe mesfushori Kristjan Asllani e Nedim Bajrami, të cilët nga SofaScore u vlerësuan me notën 7.2, përkatësisht 6.4.

Takimin e radhës Empoli takohet me Napolin e Amir Rrahmanit.

/Insajderi.org

-->