Itali – Uells dhe Zvicër – Turqi, përfundojnë pjesët e para

Futboll 20 Qershor 2021 18:47

Janë duke u zhvilluar dy ndeshjet e fundit të Grupit A, Italia kundër Uellsit dhe Zvicra kundër Turqisë.

Zvicra e Shaqirit dhe Xhakës, është duke triumfuar me rezultat 2-0 kundër Turqisë, me golat e Seferovic në minutën e pestë dhe Shaqirit në minutën e 26’të.

GOLI I XHERDAN SHAQIRIT:

Kurse, në ndeshjen tjetër Italia është duke avancuar kundër Uellsit me rezultat 1-0, me golin e Metteo Pessinas në minutën e 41’të.

Me këto rezultate momentale, Italia dhe Uellsi kualifikohen për në raundin tjetër, Uellsi edhe pse është duke humbur kundër Italisë, ka golaverazh më të mirë se Zvicra e cila pozicionohet në vendin e tretë, me pikë të njejta me Uellsin (katër pikë). /Insporti.com/

TABELA E GRUPIT A:

-->