Italia e dyfishon epërsin kundër Belgjikës – Berardi tregohet i saktë nga 11-metërshi

Futboll 10 Tetor 2021 16:31

Italia ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Belgjikës.

Ishte Domenico Berardi që u tregua i saktë nga pika e bardhë për të dyfishuar avantazhin.

Sulmuesi Federico Chiesa u faullua në zonën e 16-metërshit dhe arbitri akordoi penallti, e cila pastaj u konfirmua nga VAR-i.

11-metërshin pa problem e konkretizoi Berardi, edhe pse Courtois e preku topin.

GOLI:

Rezultati momental është 2 – 0

-->