Iu mohua e drejta për të kandiduar për të parin e FFK-së/ Reagon Gramoz Vokrri: Kjo tregon qartë tendencën e kundër kandidatit…

Kombëtarja 23 Mars 2022 17:09

Sot dhe zyrtarisht Fedrata e Futbollit e Kosovës ka refuzuar kandidaturën e Gramoz Vokrrit për kryetar.

FFK sot publikoi dokumentacionin që sqaron se kandidati i vetëm për të parin e FFK-së, do të jetë Agim Ademi.

Organi më i lartë i futbollit në vend ka kontestuar nënshkrimet e klubeve si Kika, Ulpiana dhe Prishtina për Gramoz Vokrrin.

Vetë, Vokrri e ka quajtur këtë veprim nga “FFK”, tendecë kundër kandidatit për të eliminuar çdo llojë konkurrence dhe fryme demokratike.

Ky është postimi i plotë i Gramozit:

-->