Ja kur mund të zhvillohet dueli mes Joshuas dhe Furyt

Boks 20 Prill 2021 19:59

24 korrik, 31 korrik ose 7 gusht janë datat kur mund të zhvillohet ndeshja mes Tyson Fury dhe Anthony Joshua.

Promovuesit e këtij takimi shpresojnë për një rekord të ri të shitjeve prej 3 milionë eurove dhe lufta mund të zhvillohet në Jeddah të Arabisë, në një sallë të mbuluar që mund të strehojë rreth 20,000 spektatorë.

Organizatorët lokalë do të kishim mundësi të zgjedhin për tre data, 24 korrik, 31 korrik ose 7 gusht, tre mundësi që nuk janë më të përshtatshme për trajnerin e Joshua, Rob McCracken, i cili shërben gjithashtu si trajner i ekipit.

Lojërat Olimpike Britanike të cilat do të zhvillohen në Tokio midis 23 korrikut dhe 8 gushtit mund t’i prishin punë trajnerir të Joshuas, mirëpo një meç mes dy boksierëve pritet të ndodhë këtë verë.

Akoma nuk është zbuluar nëse meçi do të zhvillohet për unifikimin e titujve apo vetëm për një të tillë.

-->