Ja sa para ka fituar Tyson Fury pas triumfit ndaj Deontay Wilder

Boks 10 Tetor 2021 10:43

Tyson Fury triumfoi në meçin ndaj Deontay Wilder në kuadër të divizionit WBC në kategorinë e peshave të rënda, duke mbrojtur titullin kampion bote, shkruan Insporti.

Fury me këtë fitore ka shtuar edhe një shumë të madhe parash në llogarinë e tij.

Sipas mediumeve angleze, nga shitjet totale të PPV dhe të ardhurat e tjera të sponsorëve, kampioni Fury do të marrë 60 përqind, ndërsa Wilder do të marrë 40 përqind.


Duke marrë parasysh të gjitha këto, vlerësohet se Fury do të marrë edhe rreth 30,000,000 dollarë – kurse Wilder do të fitojë afër 20,000,000 dollarë.

-->