Ja si u vlerësua Januzaj pasi skuadra e tij e mposhti Real Madridin

Futboll 07 Janar 2019 12:00

Real Madridi mbrëmë ka pësuar humbje në “Bernabeu” me rezultatin 2-0 nga Real Sociedadi në kuadër të xhiros së 18-të në La Liga.

Adnan Januzaj luajti nga fillimi deri në fund të ndeshjes, por ishte ndër më të dobëtit në këtë përballje.

“Fitore e mirë për fillimin e vitit 2019”, shkroi Januzaj mbrëmë në Twitter pas fitores.

23-vjeçari në këtë stinor ka vetëm një gol dhe dy asistime në 10 paraqitjet e tij.

Notat e lojtarëve nga të dyja skuadrat: