Java e pestë në Superligë luhet në mesjavë, ky është orari i plotë

Futboll 11 Shtator 2019 21:20

Xhiroja e pestë në Superligën e Kosovës në futboll do të zhvillohet në mesjavë. Saktësisht të mërkurën dhe të enjten zhvillohen ndeshjet e xhiros së pestë, e cila në program ka përballjet mjaft interesante.

Tri ndeshje zhvillohen të mërkurën dhe tri të tjera ditën e enjte.

Derbi i javës pritet të zhvillohet të mërkurën ndërmjet Llapit dhe Dritës, ndërkohë interesante pritet të jetë sfida Trepça ’89 – Prishtina.

E mërkurë (18 shtator)

Llapi – Drita

Trepça ’89 – Prishtina

Gjilani – Ballkani

E enjte (19 shtator)

Feronikeli – Flamurtari

Vushtrria – Drenica

Dukagjini – Ferizaj

(Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 16:00)

-->