Jetmir Topalli shënoi në fitoren e Istanbulsporit ndaj Altinordu

Futboll 22 Janar 2022 17:15

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Jetmir Topalli ka gjetur golin e radhës më klubin e tij turk, Istanbulspor.

Skuadra e Istanbulspor triumfoi me rezultat 0:5 ndaj skuadrë së Altinordu.

Goliadën e nisi Jetmir Topalli, i cili realizoi në minutën e 14’të të takimit.

Golat e tjera i shënuan, 64′ İbrahim Yılmaz, 68′ Berkay Görmez, 81′ Emir Kaan Gültekin dhe minuta e 90′ Aldin Cajic/

Për Istanbulsport u paraqit edhe futbollisti tjetër shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Ethemi.

/Insporti.com

-->