Johshua vs Usyk, caktohet data e meçit

Boks 08 Qershor 2021 17:19

Anthony Joshua do t’i mbrojë titujt e kampionit të botes, WBA, IBF dhe WBO kundër Oleksander Ysuk.

Meçi pritet të zhvillohet në shtator.

Përfaqësuesit e Joshua kanë zgJedhur që meçi të zhvillohet në stadiumin e Tottenhaimit në Londër.

Joshua ka pasur të luftonte kundër Kubrat Pulev në qershorin e kaluar por pandemia e shtyu ndeshjen, dyshja është dashur të luftonin në Wembley në dhjetor ku Joshua ka triumfuar. 

-->