Jorge Masvidal dëshiron të bëhet “Vrasësi” personal i Dana White dhe të ndeshet kundër Jake Paul

Sportbizz 10 Shtator 2021 21:35

Jorge Masvidal është i interesuar të luftojë kundër Jake Paul dhe ka kërcënuar se do t’i “dëmtojë” fytyrën.

Masvidal është mirë i vetëdijshëm, se UFC do të duhet të nënshkruajë që të bëhet realitet meçi ndërmjet tyre.

Por ai shpreson që të bëhet “vrasësi” personal i Dana White, me presidentin e UFC që nuk është një tifoz i madh i Youtuberit – Jake Paul.

Image: PA

‘Gamebred’ gjithashtu e zvogëloi miqësinë e tyre, duke thënë se ai nuk është mik me 24-vjeçarin pavarësisht se i dha këshilla për të rrahur Ben Askren

“Unë do t’i rrah të gjithë Paulët,” tha ai për ESPN.

“Nëse më fusin para në xhep, ai shoku Logan Paul, Jake Paul, këdo që Poli e fut në lojë – nëse më fusin para në xhep, natyrisht që do të doja të thyja fytyrat e disa personazheve të Disney.

“Unë jam duke luftuar me burra që janë stërvitur që nga mosha 7, 8 vjeç për të më bërë të njëjtën gjë me mua atë që dua t’u bëj atyre.

“Të luftosh me djemtë si [Paulët] është një bonus, burrë.

Image: PA

Veterani i peshave të mesme pesoi një humbje shkatërruese me nokaut ndaj Kamaru Usman në “UFC 261”.

Ai nuk ka luftuar që nga humbja e tij e dytë ndaj mbretit të UFC në peshën e mesme, pasi ai shikon një rikthim para fundit të vitit.

-->