Joshua kërkon hakmarrje ndaj Usykut

Boks 02 Dhjetor 2021 09:50

Anthony Joshua thotë se vijon të ndihet i zemëruar me veten, pas humbjes kundër Oleksandr Usyk, por këmbëngul se ajo disfatë po e nxit çdo ditë për t’iu hakmarrë ukrainasit.

Joshua u mposht nga Usyk dhe i humbi titujt e botës në kategorinë e rëndë WBA, WBO dhe IBF në shtator.

Ajo ishte vetëm humbja e dytë e Joshuas në karrierë.

Rimeçi mes tij dhe Usyk pritet të zhvillohet në fillim të vitit 2022 dhe Joshua thotë se mezi pret të hakmerret për atë humbje dhe të bëhet kampion i botës për herë të tretë.

“Unë e di se mund të jem më i mirë se atë natë”, tha Joshua, 32-vjeçar, për BBC Sport.

-->