Joshua vs Ruiz – këtu e shikoni live

Boks 02 Qershor 2019 04:36

Anthony Joshia dhe Andy Ruiz për pak minuta do të fillojnë meçin e tyre për titullin e boytës në kategorinë  rëndë në noskin profesionist në tri versione – WBO, WBA dhe IBF.

Meçi midis Joshuas dhe Ruizit zhvillohet me Madison Square Garden në Nju Jork dhe shënon debutimin e Anthony Joshuas në Shtetet e Bashkuara.

Kosha mban titullin botëror në tri federata dhe është favorit sipas ekspertëve dhe bastoreve për të fituar këtë meç, të cilin mund ta shikoni live në këtë link.