Juventus dhe Chelsea afër shkëmbimit të madh

Futboll 21 Mars 2020 17:39

Reparti i mesfushës tek Juventusi dhe Chelsea është diskutabil në të dy polet dhe skuadrat mund të kryejnë lëvizje që do të përmirësonte ato në këtë repart.

‘Corriere dello Sport’ raporton se Juve po përgatiten të fusin Miralem Pjanic në ofertën për Jorginho.

Maurizio Sarri dëshiron që përsëri ta ketë pas vete mesfushorin e kombëtares së Italisë, me të cilin punoi te Chelsea e Napoli.

Për këtë lëvizje të Juventus, ‘kurban’ pritet të jetë boshnjaku Miralem Pjanic, i cili nën urdhrat e Sarri nuk ka treguar paraqitjet më të mira të mundshme.

-->