Juventus – Inter, formacionet zyrtare

Futboll 15 Maj 2021 17:30

Juventusi do të pres Interin në kuadër javës së 36-të në Serie A.

Zonjës së Vjetër iu duhen me doemos pikët, ndërsa në anën tjetër zikaltërit janë shpallur kampion të Serie A.

Juventusi mban vendin e pestë në renditje me 72 pikë, ndërsa Interi aktualisht ka 88 pikë.

Andrea Pirlo për këtë ndeshje ka zgjedhur emra si Cristiano Ronaldo dhe Dejan Kulusevksi për sulmin.

Në nën tjetër edhe Antonio Conte ka zgjedhur më të mirët, duke luajtur në sulm me Romelu Lukakun dhe Lautaro Marinezi.

FORMACIONET ZYRTARE:

Image

-->