Juventusi i falet Ronaldos, merr tre pikë ndaj Cagliarit

Futboll 21 Nëntor 2020 22:41

Juventusi ka arkëtuar pikët e plota në shtëpi ndaj Cagliarit duke fituar me rezultat 2 – 0, ndeshje e vlefshme për xhiron e tetë të Seria A.

Ylli i “Bianconerëve” ishte Cristiano Ronaldo që realizoi të dy golat.

Portugezi fillimisht shënoi gol shumë të bukur, që s’arritën ta ndalin as tre mbrojtës (38′).

Kurse, pas katër minutave pas topit të kthyer nga goditja e Demiral, Ronaldo realizoi me gjysmë-vollej dhe shkoi në kuotën e tetë golave këtë edicion në Serie A.

Me këtë fitore, Reali ngritët në pozitën e dytë me 16 pikë, një më pak se lideri AC Milan, kurse Cagliari mban vendin e 11-të me 10 sosh. /Insporti/

-->