Juventusi pas sulmuesit të Chelseast

Futboll 24 Shtator 2019 12:07

Sulmuesi i Chelseat, Willian është i kërkuar nga Juventusi.

Sipas mediave angleze klubi italian do të provojë të transferojë brazilianin kur kontrata e tij të përfundoi verën e ardhshme.

Willian ka kontratë me “Blutë”, deri në verë e vitit 2020 dhe deri me tani nuk ka filluar bisedimet për kontratën e re.

Willian është transferuar në “Stamford Bridge” në vitin 2013 nga klubi Anzhi.

Gjatë kësaj kohe për 203 ndeshje ka shënuar 28 gola.

-->