Juventusi vuajti 20 minuta, Pirlo: Kurrë nuk kam parë që një ekip të dominojë 90′

Futboll 03 Dhjetor 2020 02:05

Juventus mundi Dinamo Kiev 3-0, megjithë njëzet minuta vështirësi midis fundit të pjesës së parë dhe fillimit të pjesës së dytë:

“Nuk mund ta kesh gjithmonë topin, ndonjëherë edhe mund të vuash – përgjigjet Andrea Pirlo për Sky – është normale, ata u përpoqën të gjejnë barazimin.

Unë kurrë nuk kam parë një ekip të dominojë për 90 minuta. Ndodh që ju duhet të mbroni, unë jam i kënaqur me qasjen mendore të djemve dhe që kam fituar”.

-->