Juvestus në finale, afër rekordit

Futboll 28 Shkurt 2018 19:18

Juventusi ka kaluar në finale të Coppa Italia, duke mundur Atalanta me rezultat 1-0, ndërsa me rezultat të përgjithshëm 2-0.

Ndeshje me shumë sulme në dyja portat ishte mes Juventus dhe Atalanatas. Në këtë ndeshje u ndeshjkuan 7 lojtarë me karton të verdhë dhe u dha një penalti të cilët e konkretizoi në gol, boshnjaku Miralem Pjanic në minutën e 75-të për të siguruar finalen e 4-të radhazi për Juventusin në Coppa Italia.

Ndeshja për fundoi me rezultat 1 me 0.

Aksionet më të mira në ndeshje, goli i Pjanic:

-->