Ka filluar dueli mes Groves dhe Eubank JR

Boks 17 Shkurt 2018 22:08

Meçi të cilin mediat britanike po e quajnë “Battle for Britain” duke iu referuar betejës legjendare nga Lufta e Dytë Botërore, është sfida e parë pas një kohe të gjatë ku dy boksierë britanikë luftojnë për një titull bote.

Ngjarja po zhvillohet në Mançester dhe është vlerësuar si meçi kryesor i muajit në boksin profesionist. /Insporti.com

 

-->