A ka gjetur Britania pasardhës për Lennox Lewisin?

Boks 06 Shkurt 2018 08:07

Nick Webb boksieri i pamposhtur britanik i peshave të rënda ka arritur edhe një fitore me KO, madje duke e rrëzuar keq kundërshtarin e tij Ante Verunica.

Webb e fitoi meçin pas nje goditjeje të fuqishme me të djathtën, që e plandosi në tokë Veronican, i cili nuk kishte gjasë të këndellej dhe të vazhdojë meçin.

Webb ka 12 fitore në 12 meçe dhe për shkak të fuqisë së tij, por edhe pamjes fizike e konstruksionit trupor, shumë njerëz e karahasojnë me bashkëkombasin e tij legjendar, Lennox Lewis.

KO mund ta shihni ne 04:27 në video.

-->