Kampioni i Botës vjen në Kosovë, do të dekorohet nga Presidenti

Boks 14 Tetor 2020 11:41

Presidenti Hashim Thaçi është duke zhvilluar një takim me boksierin Robin Haxhi Krasniqi.

Krasniqi sëfundmi zhvilloi një meç për brezat IBO dhe WBA, ku edhe u shpall kampion i botës pas nokautimit që i bëri Dominic Bosel katër ditë më parë.

Takimi i presidentit dhe boksierin nga Juniku vije pikërisht pas triumfit që pati ky i fundit.

-->